Pacienti FN Brno budou mít kvalitnější kardiologickou péči, provoz zahájilo nové pracoviště

Pacienti s nemocným srdcem mají ode dneška ve Fakultní nemocnici Brno kvalitnější péči. V zrekonstruovaných prostorách dnes odstartovalo provoz nové Pracoviště invazivní a intervenční kardiologie. Díky 56milionové dotaci z EU byly zakoupeny špičkové přístroje, stavební úpravy ve výši 27 milionů korun hradila FN Brno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový operační sál kardiologie ve Fakultní nemocnici v Plzni | Foto: Jana Kosová

Nové prostory s moderními přístroji zajistí šetrnější operace a také zaručí rychlejší pomoc především při akutním infarktu myokardu.

„Je to léčba, která je založená na použití katetru, to znamená zlepšení prokrvení srdečního svalu. Ve většině případů zavedeme výztuž kovovou do srdeční nebo koronární tepny a tím většinou pacienta zbavíme akutně potíží a velmi často také zachráníme život,“ doplňuje způsob léčby vedoucí lékař interní kardiologické kliniky Petr Kala.

Nové přístroje umí také například zlepšit arytmii, doplňuje ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus:

„Jsou to některé specializované metody přerušení drah, kterými vedou vzruchy při arytmii. Poprvé mají možnost dělat ty kryoablace, což znamená, že se to přeruší zmrazením. Oni to předtím dělali elektricky nebo teplem a tato nová metoda je nejšetrnější k srdíčku, což je posun k lepšímu.“

Program Pracoviště invazivní a intervenční kardiologie Interní kardiologické kliniky FN Brno započal v roce 1994 a je, co se týče počtu a spektra výkonů, největším katetrizačním centrem na jižní Moravě a patří k největším svého druhu v České republice.

Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme