Padající železná konstrukce zabila ve vítkovických slévárnách dva muže

V areálu ostravské společnosti Vítkovice v Ostravě se odpoledne zřítila železná konstrukce. Zabila dva dělníky, třetí muž utrpěl šok. Událost vyšetřuje policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cvičení USAR týmu v Ostravě | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Tragédie se stala kolem 17. hodiny v opuštěném průmyslovém areálu společnosti Vítkovice, ve kterém je mnoho chátrajících objektů.

Na jejich údržbu si vlastník najal externí firmu, která měla provést demolici kovové konstrukce.

Při ní došlo ke zřícení obrovského kusu železa, který smrtelně zranil dva muže. Záchranáři už jim nemohli pomoci.

Přehrát

00:00 / 00:00

S podrobnostmi se z místa neštěstí přihlásila do Večerního Radiožurnálu reportérka Andrea Čánová

Reportérka Českého rozhlasu na místě zjistila, že jedním z mrtvých je jednatel externí společnosti. Třetí muž, který na konstrukci pracoval, vyvázl bez zranění, ale utrpěl šok.

Policisté jsou podle jejich ostravské mluvčí Gabriely Holčákové stále na místě a čekají na identifikaci obětí. Pak okamžitě začnou s vyšetřováním.

„Před námi jsou výslechy zúčastněných, ohledání místa události, zajištění stop, pravděpodobně i přibrání znalců a samozřejmě nás bude zajímat to, zda byla dodržena všechna pravidla bezpečnosti práce,“ řekla Holčáková.

Neštěstí ve Vítkovicích není dnes jedinou tragédií. Odpoledne se v průmyslové zóně ve Zlíně na pět dělníků zřítil nově postavený strop.

Nejvážnější zranění má pětatřicetiletý muž, který leží na jednotce intenzivní péče Baťovy krajské nemocnice. Podle hasičů spadla stropní konstrukce při betonování.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme