Památník Lidice zahajuje novou návštěvnickou sezónu

Jeden z nejznámějších symbolů nacistického teroru - památník vypálené obce Lidice na Kladensku zahajuje novou návštěvnickou sezonu. Letos ji otevře putovní výstava věnovaná genocidě Romů za 2. světové války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pomník dětských obětí války v Lidicích | Foto: Jana Šustová

„Je to pokračování výstavy, kterou jsme tady měli od února. To byla výstava o životě Romů a Sintů v cikánském táboře v letech 1942 a 43. Logicky na sebe tyto dvě výstavy navazují. Vystavovali tady pracovníci Muzea romské kultury z Brna. Myslím si, že výstava je velice zajímavá. těm, kteří neznají historií Romů za války, může něco napovědět,“ zve návštěvníky ředitel památníku Milouš Červencl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ozvěn dne byl ředitel památníku Milouš Červencl

Loni Lidice navštívilo 40 tisíc lidí. Letos by návštěvnost mohl zvýšit nový český film Lidice, který jde v červnu do českých kin. Snímek popisuje vyhlazení obce v roce 1942.

„Je takovým zvykem, že se diváci jedou podívat tzv. na místo činu. Myslím si, že by to lidi méně znalé historie mohlo přilákat, aby se sem šli podívat, jak to ve skutečnosti bylo a konfrontovat to s informacemi, které získají z filmu,“ uvedl Červencl.

Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme