Panelový dům ve Frenštátě zničil výbuch plynu, dva lidé zemřeli a 11 je zraněných

Při výbuchu a následném požáru v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm zemřeli dva lidé a 11 osob utrpělo zranění, nekteří mají vážné popáleniny. Neštěstí zřejmě způsobil unikající plyn. Záchranáři na místě stále pátrají po případných dalších obětech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky panelového domu ve Frenštátě po výbuchu plynu | Zdroj: ČTK

Výbuch se ozval před čtvrtou hodnou ráno. Na místo vyrazilo celkem 15 hasičských jednotek.

„Na místě požáru bylo evakuováno několik osob jak z hořícího domu, tak z okolí. V současné době probíhají dohašovací práce a na místě máme psa na vyhledávání osob,“ řekl Radiožurnálu policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Původní zprávy hovořily o jednom mrtvém, podle reportérky Radiožurnálu ale záchranáři později našli v troskách druhou oběť. Jde o dva muže, kteří v domě bydleli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na místě neštěstí popsala reportérka Silvie Mikulcová

Několik lidí se nadále pohřešuje, zatím však není jasné, zda jsou někde pryč, nebo byli v době výbuchu v domě.

Mezi jedenácti zraněnými je osm dospělých a tři děti. Dvě osoby museli záchranáři převést s velmi vážnými popáleninami do Fakultní nemocnice v Ostravě. Zranění utrpěl i jeden dobrovolný hasič, ten je mimo ohrožení života.

„Hořel byt a chodby, nemohli z toho ven. Strašně řvali, ale nebylo jak. Chodba byla v plamenech,“ popsal situaci těsně po výbuchu Josef Nárožný, který bydlí v protějším domě.

Neštěstí podle Tomšíka s největší pravděpodobností způsobil výbuch plynu v prvním patře čtyřpodlažního domu v centru města. Policejní experti nicméně čekají, až budou moci zahájit šetření přímo v troskách.

Trosky domu jsou pro záchranáře nebezpečné

Objekt je zcela zničený, propadla se i střecha a hasiči už kvůli bezpečnosti museli strhnout dvě stěny. Jedna z nich při pádu lehce poškodila sousední dům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Průběh záchranných prací přiblížil ve vysílání Radiožurnálu mluvčí hasičů Petr Holub

„Došlo tady k poměrně značnému narušení statiky domu, kdy se propadla střecha. Zásah je momentálně ve fázi zajišťování statiky domu tak, aby pro zasahující bylo místo relativně bezpečné,“ uvedl velitel zásahu Jan Němeček. Hasiči na místě podle něj zůstanou ještě desítky hodin.

Asi 30 evakuovaných obyvatel zatím našlo útočiště v prostorách městského úřadu a radnice jim zajistí náhradní ubytování. Zřídila také krizovou linku, lidé mohou volat na číslo 556 833 111.

Ve Frenštátě po výbuchu v domě zemřeli dva lidé. Hasiči pátrají po dalších pohřešovaných

Číst článek


Zvětšit mapu

Jaroslava Malínská, Silvie Mikulcová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme