Panevropská cyklostezka má nové úseky

Dojet na kole z Prahy až do Paříže - to už dávno není utopie. Umožňuje to Panevropská cyklostezka, která už několik let vzniká na území Česka, Německa a Francie. Ve Stříbře na Tachovsku dnes začaly cyklistům sloužit další dva úseky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panevropská cyklostezka | Foto: Lukáš Milota

I tak ale má ještě naše republika co dohánět. Z 227 km, které procházejí naším územím, je dokončeno teprve několik úseků.

„Ať cyklostezka přináší lidem radost,“ vítal účastníky otevření starosta Stříbra Bohuslav Červený. Pak už se další dvacítkou cyklistů vydává na cestu po nové stezce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jezdce na nové cyklostezce sledoval reportér Lukáš Milota

Manažer projektu Jiří Ševčík představil oba úseky. „Jsou poměrně krátké, jeden z nich má 2 kilometry, druhý asi 1 600 metrů.“ Podle jeho slov jsou projektově připraveny další úseky k propojení, avšak otázkou zůstává jejich financování.

Autorem myšlenky vybudovat panevropskou cyklostezku mezi Prahou a Paříží je zemský rada okresu Neustadt an der Waaldnab pan Simon Wittmann:

Panevropská cyklostezka | Foto: Lukáš Milota

„Nový úsek je kvalitní. Na to, že se chvíli jede do kopce a pak dolů, jsem zvyklý. U nás v Německu je to podobné. Aby ne, vždyť žijeme jen každý na jiné straně jednoho pohoří, které tvoří hranici.“

Kdy bude celá stezka hotová, zatím nikdo neví. Už nyní je možné po různě kvalitních cestách z Prahy do Paříže na kole dojet. Zdatný cyklista cestu zvládne za 2 až tři týdny.

Milan Kopp, Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme