Papírové jízdenky na Pardubicku nahradí od září čipové karty. Jejich vydávání provází zmatky

Od prvního září začnou v regionální dopravě na Pardubicku fungovat nové čipové karty IREDO. Mají zrychlit a zjednodušit odbavování cestujících v regionálních vlacích a autobusech a postupně nahradí časové papírové doklady, tedy týdenní a měsíční jízdenky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží v Pardubicích | Foto: Honza Ptáček

Lidé o novou kartu mohou požádat už teď na 25 kontaktních místech po celém Pardubickém kraji. Jde zejména autobusová nádraží.

Na vlakovém nádraží v České Třebové, Pardubicích a Přelouči ale zatím koupit kartu cestující nemohou. O změnách mnohdy ani neví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tématu se věnovala redaktorka Iveta Záleská

„Firma OREDO nám ještě nedodala přesné podklady k tomu, abychom mohli tuto službu poskytovat. My jako České dráhy jsme nabídli vstřícný krok, že jsme schopni a ochotni na všech našich přepážkách v celém Pardubickém kraji přijímat žádosti o bezkontaktní čipové karty a dále i zpracované karty posléze zájemcům vydávat,“ vysvětluje Eva Medunová z centra osobní přepravy Českých drah.

Během podzimu bude fungovat současně starý i nový systém. K rušení vícedenních papírových jízdenek dojde postupně.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme