Pardubice se chystají na mimořádný hokejový zápas

Za velkého zájmu veřejnosti se dnes v Pardubicích pod širým nebem utkají domácí hokejisté s Brnem. Čekají se dopravní komplikace, protože provizorní zimní stadion na svítkovském plochodrážním oválu pojme 25 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink hokejistů Komety Brno na pardubickém plochodrážním stadionu | Zdroj: ČTK

„Kolem 15 tisíc lístků bylo prodáno v předprodeji. Očekáváme, že i díky příznivému počasí, nebude mráz, dorazí několik tisíc diváků přímo na zápas do svítkovského areálu,“ předpokládá generální manažer východočeského klubu Zbyněk Kusý.

Policie nabádá fanoušky, aby nejezdili do Svítkova autem, ale využili jiný způsob dopravy. Posílena bude městská hromadná doprava. Už od 9 hodin ráno bude kyvadlově přepravovat diváky přibližně v patnáctiminutových intervalech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview Radiožurnálu byl generální manažer východočeského klubu Zbyněk Kusý

„Připraveny budou dvě trasy. Jedna povede od hlavního nádraží a druhá ze třídy Míru,“ dodává zástupkyně pardubického dopravního podniku Petra Brunová.

Další možností jsou vlaky, které budou pravidelně jezdit mezi Pardubicemi a Svítkovem, jak potvrdil ředitel krajského centra osobní přepravy v Pardubicích Michal Štěpán.

„Mezi Pardubicemi hlavním nádražím a zastávkou Pardubice-Svítkov pojedou i mimořádné osobní vlaky právě pro návštěvníky hokejového utkání. Odjezd mimořádných vlaků bude z hlavního pardubického nádraží v 9:20, v 10:20, 10:40, 11:20 a v 11:55.“

Mimořádné rychlíky i z Brna

České dráhy pak vypraví i dva speciální vlaky z Brna. „České dráhy vypraví na toto utkání mimořádné rychlíky, konkrétně z Brna přímo do stanice Pardubice-Svítkov. Tyto vlaky budou povinně místenkové a jsou určeny prakticky výhradně fanouškům,“ říká mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Drahomíry Bačkorové z Pardubic

Z brněnského hlavního nádraží budou zvláštní vlaky odjíždět v 9:10 a v 9:40. Zpět ze Svítkova by měly vyrazit po zápase v 15:40 a 15:50.

Obavy z dopravních komplikací

Velkými obavami z celé akce se netají strážníci městské policie v Pardubicích. Zajistit bezpečnost na svítkovském plochodrážním stadionu a usměrnit dopravu bude jedním z nejtěžších úkolů, které kdy řešili.

Ředitel městské policie Petr Kvaš si myslí, že s přípravou akce se mělo začít daleko dřív: „Dělá se spousta věcí na poslední chvíli. Bojím se, aby se tam nestalo něco, s čím si nebudeme vědět rady, protože tento počet lidí v takovémto prostoru vyžaduje velmi dobrou přípravu.“

Svítkovský plochodrážní stadion je navíc docela špatně dopravně dostupný a i bez hokejových fanoušků tam problémy s dopravou jsou. „Ta už kolabuje, ani se nehraje hokej.“

Kdo na hokejové utkání pod širým nebem přece jen pojede autem, musí počítat s velkou časovou rezervou.

Lenka Rafaelová, Marika Táborská, Oto Gutwirth, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme