Pardubice uvádějí do života projekt Rekreační plavba na Labi

Po Labi v Pardubicích by se už brzy mohly plavit desítky výletních plavidel i vodáckých lodí. Radnice zahájila jednání s Ředitelstvím vodních cest o možnostech získání peněz na projekt s názvem Rekreační plavba na Labi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Kuněticích na Labi je jedno z přístavišť výletní lodi Arnošť z Pardubic | Foto: Zuzana Nováková

Rekreační lodě nemají zatím v Pardubicích kde zakotvit, a město tak přichází o možnost získat peníze z vodní turistiky. Řeka je přitom pro krátké výlety Polabím jako stvořená, říká náměstek primátorky Martin Bílek.

„Já bych měl myšlenku postavit tady jednu marinu pro lodě a potom hejno úvazišť po proudu i proti proudu tak, aby na řece mohly zastavovat malé rekreační lodě, aby se řeka trochu zatraktivnila,“ uvádí.

Nápad místní zaujal, pan Michal byl představou nadšený, ale pak si uvědomil, že jeho otci se to asi moc líbit nebude: „Můj otec je rybář a vím, že když chytá na Labi a někdo tam projíždí rekreační loďkou, tak jim nadává, křičí na ně.“

„Rybářům to asi vadit bude, ale jestliže s tou vodou umí žít v Německu, v Holandsku, ve Francii, myslím si, že bychom se s tím měli naučit žít i tady,“ doufá Martin Bílek, který už jednal s Ředitelstvím vodních cest a teď společně hledají způsob, jak projekt zaplatit.

Lucie Maňourová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme