Pardubická radnice pořídí čtyři podzemní kontejnery

Pardubice budou mít zanedlouho první čtyři podzemní kontejnery. Město, které chce na jejich pořízení získat dotaci, se je chystá umístit na sídliště Polabiny, Drážku, Duklu a na sídliště Závodu míru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové podzemní kontejnery na odpad v Mladé Boleslavi

Nové podzemní kontejnery na odpad v Mladé Boleslavi | Foto: Jana Huzilová

Opoziční zastupitelé z ODS sice návrh odmítli s tím, že lidé budou mít ke kontejnerům dál a odvoz bude dražší, vedení města to ale vyvrátilo. Pro podzemní kontejnery nakonec hlasovala většina zastupitelů.

„V tuto chvíli je to cesta správným směrem, protože nejsem takový idealista, abych si myslel, že v dohledné době budeme schopni separovat v každé domácnosti a mít separovaný sběr odvážený od každého domu. To je cílový stav. Tento stav je sice mezistupněm, ale je to mezistupeň lepší,“ myslí si Miroslav Petráň ze Sdružení pro Pardubice.

Kontejnery, které stojí volně venku, jsou podle něj často zničené. „Před mým domem stojí jeden jediný, ale každý týden ho ožralí vždycky nějakým způsobem zničí, vysypou. To jsou všechno vícenáklady,“ dodal.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme