Česko 1:1 Rakousko

Pardubická radnice připravuje scénář evakuace kvůli možným bombám z války

Úředníci pardubické radnice připravují podrobný plán evakuace části obyvatel města. Není totiž vyloučeno, že při chystaných výkopových pracích v areálu rafinerie Paramo dojde k nálezu nevybuchlé munice z 2. světové války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubická rafinérie PARAMO | Foto: Oficiální web společnosti PARAMO

Podle historiků spadlo při dvou náletech okolo 1600 leteckých pum a pravděpodobnost nálezu je vysoká. Primátorka Štěpánka Fraňková se proto dnes sešla s úředníky, kteří pracují na scénáři možné evakuace lidí v okruhu 1100 metrů od rafinerie.

„Víme, že v oblasti bydlí necelé čtyři tisíce lidí. Ale máme tam několik škol, mateřských školek, kde bychom museli v první řadě řešit evakuaci. V tom případě bude odkloněna i doprava. V tu chvíli přestane jezdit železnice, bude odkloněna i automobilová a autobusová doprava. Ono se to nebude týkat jenom okruhu 1100 metrů v oblasti okolo Parama, ale bude se to určitě týkat celého města a nejenom nás,“ upozornila Fraňková.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme