Pardubická radnice připravuje scénář evakuace kvůli možným bombám z války

Úředníci pardubické radnice připravují podrobný plán evakuace části obyvatel města. Není totiž vyloučeno, že při chystaných výkopových pracích v areálu rafinerie Paramo dojde k nálezu nevybuchlé munice z 2. světové války.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubická rafinérie PARAMO

Pardubická rafinérie PARAMO | Foto: Oficiální web společnosti PARAMO

Podle historiků spadlo při dvou náletech okolo 1600 leteckých pum a pravděpodobnost nálezu je vysoká. Primátorka Štěpánka Fraňková se proto dnes sešla s úředníky, kteří pracují na scénáři možné evakuace lidí v okruhu 1100 metrů od rafinerie.

„Víme, že v oblasti bydlí necelé čtyři tisíce lidí. Ale máme tam několik škol, mateřských školek, kde bychom museli v první řadě řešit evakuaci. V tom případě bude odkloněna i doprava. V tu chvíli přestane jezdit železnice, bude odkloněna i automobilová a autobusová doprava. Ono se to nebude týkat jenom okruhu 1100 metrů v oblasti okolo Parama, ale bude se to určitě týkat celého města a nejenom nás,“ upozornila Fraňková.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme