Pardubická radnice vyhlásí referendum o budoucnosti obvodů, otázka je ale nejistá

Obyvatele Pardubic čeká referendum o budoucnosti a podobě městských obvodů. Zastupitelé se shodli na tom, že konečné řešení způsobu uspořádání města nechají na lidech, zatím ale nemají jasno v tom, jakou otázku položí a zda nebude nakonec dotazů víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát Pardubice

Magistrát Pardubice | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

O budoucnosti městských obvodů v Pardubicích se vedla dlouhá debata. Jednotlivé politické kluby v zastupitelstvu se totiž nedokázaly shodnout na řešení - ve hře bylo mnoho variant od zachování dělení města na 8 částí až po úplné zrušení malých radnic.

Nakonec se shodli na vyhlášení referenda, které přenese rozhodování na občany. Kolegy k tomu, aby podpořili všelidové hlasování, vyzval i zastupitel za TOP 09 Jan Němec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Historii dělení Pardubic přiblížila redaktorka Drahomíra Bačkorová.

„Jsem pro to, abychom vyřešili situaci, která tady je a která je abnormální. Mít tady x malých radnic, mít radnici na Pernštýnském náměstí a druhou hned vedle sto metrů dál je podle mě anomálie. A myslím si, že si to myslí i většina lidí, a férovým přístupem je se jich na to zeptat. Jestli obvody chtějí a v jaké formě.

„Pojďme to posunout dál a pojďme při příštím zastupitelstvu řešit, jaké budou otázky, jaké budou varianty, jak se bude dál postupovat,“ vyzval.

Náměstek primátorky Michal Koláček uvedl, že ve hře nemusí být jen jedna otázka, ale i dvě nebo tři. „Protože všichni bychom měli mít možnost se vyjádřit podrobně k tomu, jaké vlastně uspořádání chceme. A nevyloučili jsme, že by otázek mohlo být víc tak, aby referendum nebylo případně zavádějící,“ uvedl.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme