Pardubické letiště na přelomu roku odbaví stovky cestujících, hlavně z Ruska

V Moskvě pokračuje vyšetřování včerejší havárie ruského letadla TU 204 na letišti Vnukovo. Pět lidí nehodu nepřežilo, další tři leží v kritickém stavu v nemocnici. Letadlo přiletělo do Moskvy z pardubického letiště, které v těchto dnech zažívá značný nápor. Za jeden týden tam přistane na 70 letadel. Jde většinou o Rusy, kteří v tomto období slaví Nový rok a svátky rádi tráví v Česku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řídící věž na pardubickém letišti | Foto: Honza Ptáček

„Hlavní zájem je v období od 30. prosince do 10. ledna, kde vyjma provozu dle pravidelného letového řádu, budou provozovány další extra charterové lety právě pro ruské cestovní kanceláře, které sem vozí klienty na novoroční svátky,“ potvrdil ředitel letiště Vít Málek.

Pardubické mezinárodní letiště, které zahájilo provoz v roce 1995, je oblíbenou destinací především ruských leteckých společností. Pravidelné linky létají do Moskvy a Petrohradu. Podíl ruských pasažérů nyní tvoří přibližně 85 procent. V letních měsících odlétají charterové lety i do Bulharska, Turecka, Řecka či na Malorku.

Letiště, které provozuje společnost East Bohemian Airport (EBA), letos dokončilo nákladnou modernizaci. Náklady dosáhly částky 265 milionů korun, z nichž 85 procent bylo z evropských fondů.

Pro zvýšení kapacity letiště chce EBA vybudovat nový odbavovací terminál, který je také závěrečným bodem modernizace letiště. Pokud se ho podaří vybudovat, získají Pardubice moderní letiště, které bude konkurenceschopné na mezinárodní scéně regionálních letišť.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme