Pardubický kraj startuje projekt nových možností pěstounské péče

Děti, které dosud končily v kojeneckých ústavech nebo dětských domovech, mají dnes šanci dostat se do pěstounské rodiny. Občanské sdružení Amaltea totiž připravuje v Pardubickém kraji pilotní projekt nových možností pěstounské péče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sdružení pěstounských rodin | Foto: Press kit

Pěstouni by se od nynějška mohli starat i o děti, které obvykle v pěstounské péči nekončí. Třeba o ty, které potřebují okamžitou pomoc a není důvod je dávat do ústavu.

Podle jednoho z pěstounů je pro dítě pobyt v rodině vždycky lepší než v ústavu. „Můžou vyrůstat v rodině, vidět ty rodinné modely, interakce mezi matkou, otcem. O to by vždycky byly v tomu ústavu připraveny,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pardubický kraj startuje projekt nových možností pěstounské péče Podrobnosti v Ranním Radiožurnálu od Drahomíry Bačkorové.

Ředitelka sdružení Amaltea Martina Pojmovoná vysvětluje, že součástí pilotního projektu je i cílené školení pro zájemce o pěstounskou péči. „Budou proškoleni pro konkrétní typ dítěte, které by mohli přijmout do rodiny,“ řekla.

Novinkou bude i u nás zatím vůbec nevyužívaná možnost zapojit se do pěstounské péče jen na krátkou dobu. „Do doby, než se dítě buď bude moci vrátit do své původní rodiny, nebo jde do dlouhodobé pěstounské péče. Ale eliminuje se okamžik, kdy to dítě nějakou byť i krátkou dobu musí strávit v ústavu,“ doplnila ředitelka.

Katarína Brezovská, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme