Pardubický magistrát nestíhá při výměně řidičských průkazů. Prodloužil proto úřední hodiny

V pondělí a ve středu bude pardubická radnice měnit řidičské průkazy až do 18 hodin. Rozhodla se tak na základě extrémního zájmu lidí, kteří si musí kvůli končící platnosti doklady vyměnit. Odbor dopravy vyřídí až 200 žádostí denně, přesto je to pořád málo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidičský průkaz (ilustrační foto) | Foto: Alena Palečková

Lidé si totiž mění řidičské průkazy vydané do 30. dubna 2004, kterým letos končí platnost, a také některé typy profesních průkazů.

„Tento problém není problém jenom Pardubic, je to republikový problém. Bohužel v tomto roce se sešla platnost dvou důležitých průkazů,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy pardubické radnice Vladimír Bakajsa.

Lidé tak mohou od začátku srpna využívat úřad na Náměstí republiky v pondělí a ve středu déle než obvykle. Zároveň byla navýšena kapacita možnosti objednat se na internetu.

„Toto opatření bude platit do odvolání. Uvidíme po létě. Já si myslím, že nápor je v době léta z důvodu, že lidé mají víc volného času a můžou si více vzít dovolenou a snaží se toto vyřídit. Uvidíme v měsíc září, jaký bude stav. V případě, že bude stejný, bude toto opatření platit dále,“ dodal Bakajsa.

Milena Potůčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme