Pardubičtí předškoláci se připravují k zápisům. Hrají sudoku a učí se anglicky

Švitoření, hry a s příchodem sněhu též koulování střídají v pardubických školkách vážnější chvíle. Platí to hlavně o dětech, které se chystají do prvních tříd. Počítat, poznávat písmena a barvy, správně držet tužky nebo nůžky, to vše se učí hravou a nenásilnou formou krok za krokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středočeské obce už ví, jak vyřešit nedostatek volných míst ve školkách | Foto: Pavel Pavlas

Šestileté děti dokážou překvapit. V jedné z pardubických školek například milují sudoku, logickou hru, která je doménou spíše dospělých fanoušků křížovek a hlavolamů.

Sudoku hrají v upravené verzi, kde čísla nahrazují barevné žetony. Princip ale zůstává zachován. Děti si díky této hře tříbí logické myšlení. Číselné sudoku sice neznají, zato znají číslice a rády se v této dovednosti předhánějí.

Kromě počítání se také učí poznávat písmenka, říká učitelka Šárka Fišerová. „Dokážou některá písmenka i spojovat, zejména své jméno. Snažíme se, aby ho už dokázaly i napsat tiskacím písmem,“ popisuje Fišerová.

Důraz se klade též na to, aby děti uměly jasně a srozumitelně se vyjadřovat a odpovídat celou větou. Pouze u toho však nezůstává. S celou řadou dětí ze školky v pardubické Višňovce se dá mluvit anglicky.

„Angličtina u nás funguje už třetím rokem, je to angličtina s rodilým mluvčím. Děti se seznámí i s jiným jazykem,“ vysvětluje Fišerová.

Většina děti, které už za pár týdnu půjdou k zápisům, od září nastoupí do školy. Těch, co požádají o odklad, bude prý minimum. Do školy se ale těší všichni.

Alina Holušová, Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme