Pardubičtí předškoláci se připravují k zápisům. Hrají sudoku a učí se anglicky

Švitoření, hry a s příchodem sněhu též koulování střídají v pardubických školkách vážnější chvíle. Platí to hlavně o dětech, které se chystají do prvních tříd. Počítat, poznávat písmena a barvy, správně držet tužky nebo nůžky, to vše se učí hravou a nenásilnou formou krok za krokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středočeské obce už ví, jak vyřešit nedostatek volných míst ve školkách | Foto: Pavel Pavlas

Šestileté děti dokážou překvapit. V jedné z pardubických školek například milují sudoku, logickou hru, která je doménou spíše dospělých fanoušků křížovek a hlavolamů.

Sudoku hrají v upravené verzi, kde čísla nahrazují barevné žetony. Princip ale zůstává zachován. Děti si díky této hře tříbí logické myšlení. Číselné sudoku sice neznají, zato znají číslice a rády se v této dovednosti předhánějí.

Kromě počítání se také učí poznávat písmenka, říká učitelka Šárka Fišerová. „Dokážou některá písmenka i spojovat, zejména své jméno. Snažíme se, aby ho už dokázaly i napsat tiskacím písmem,“ popisuje Fišerová.

Důraz se klade též na to, aby děti uměly jasně a srozumitelně se vyjadřovat a odpovídat celou větou. Pouze u toho však nezůstává. S celou řadou dětí ze školky v pardubické Višňovce se dá mluvit anglicky.

„Angličtina u nás funguje už třetím rokem, je to angličtina s rodilým mluvčím. Děti se seznámí i s jiným jazykem,“ vysvětluje Fišerová.

Většina děti, které už za pár týdnu půjdou k zápisům, od září nastoupí do školy. Těch, co požádají o odklad, bude prý minimum. Do školy se ale těší všichni.

Alina Holušová, Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme