Pardubičtí Sokolové připravují rekonstrukci hlavní budovy

Pardubický Sokol připravuje modernizaci hlavní budovy na Olšinkách. Náklady se mohou vyšplhat až na 90 miliónů korun. Ve spolupráci s městem Pardubice teď sokolové pracují na projektu, díky kterému by větší část nákladů zaplatila Evropská unie v rámci integrovaného plánu rozvoje města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sokolovna v Pardubicích | Foto: T.J. Sokol Pardubice

To, jak velikou částku sokolové na opravy získají, budou vědět na začátku května. 90 let stará budova je nejvyužívanějším sportovním areálem ve městě. Podle starostky pardubické tělovýchovné jednoty Lenky Pařízkové chtějí budovu od základů opravit.

„Pokud se nám podaří získat opravdu tak velké prostředky, o kterých se prozatím mluví, tak bychom dokázali zmodernizovat veškeré prostory, které máme. To znamená veškeré cvičební sály, sociální zařízení, šatnové prostory.“

„Je potřeba se pustit i do obvodových zdí, protože tam se po 90 letech projevuje vlhkost. Hlavní vstup do budovy i vestibul by si také zasloužily určitou modernizaci,“ dodala Lenka Pařízková.

Projekt počítá i s výtahem pro tělesně postižené a také s bufetem.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme