Pardubičtí zastupitelé vyzývají kolegu z ČSSD Jána Kasiče k odstoupení

Zastupitelé ČSSD v Pardubicích dnes oficiálně vyzvali svého kolegu Jána Kasiče (ČSSD), aby odstoupil ze všech veřejných funkcí. Starostu třetího městského obvodu a zastupitele města včera zadrželi policisté Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu poté, co předal reportérovi TV Prima 60 tisíc korun. Chtěl tak zabránit natáčení reportáže pro pořad Soukromá dramata.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

korupce - ilustrační foto

korupce - ilustrační foto | Foto: Magdaléna Trusinová

Šéf zastupitelského klubu sociální demokracie Jakub Rychetský hned v úvodu zasedání prohlásil, že jednání Jána Kasiče je jeho osobním selháním a ČSSD ho okamžitě vyzývá k odstoupení jak z funkce starosty, tak i z velkého zastupitelstva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání pardubických zastupitelů sledovala reportérka Drahomíra Bačkorová

Kasiče stále vyslýchá policie, ale žádost o uvalení vazby na něj zatím nepodala. Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták odmítl zatčení komentovat.

Místostarosta třetího pardubického obvodu Jaroslav Cihlo (Sdružení pro Pardubice) Českému rozhlasu řekl, že už dnes ráno svolal mimořádné jednání zastupitelstva, a to na příští úterý. Jediným bodem programu bude nahrazení Kasiče jiným politikem. Cihlo se chystá na místo starosty kandidovat.

Spolu s Kasičem zadržela policie i vydavatele místního týdeníku Svatopluka Kodeta, který při předávání peněz asistoval. Televize své tvrzení o uplácení doložila záběry skryté kamery, kde je údajný úplatek předáván. Peníze měly podle televize novinářům "zalepit ústa".

Martin Hromádka, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme