Parkování na českobudějovickém sídlišti Máj je pro obyvatele noční můrou

Obyvatelé českobudějovického sídliště Máj se dlouhodobě potýkají s nedostatkem parkovacích míst. Když se lidé odpoledne vrací z práce, nemají kde zaparkovat. Běžným jevem tak jsou auta stojící na chodníku a někdy dokonce i uprostřed vozovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

parkování České Budějovice | Foto: Jana Matznerová

„Člověk sem přijede v půl čtvrté odpoledne a už nemá kam zaparkovat. Takže se nedivím lidem, že si zaparkují před auto,“ stěžuje si rozhořčená obyvatelka. Podle ní není správné, že některé z takto zaparkovaných vozů končí s pokutou.

Policisté ale musí řešit každý ohlášený přestupek, vysvětluje českobudějovický primátor Juraj Thoma:

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Jitka Cibulová Vokatá se zajímala o parkování na sídlišti Máj

„V každé ulici se občas najde někdo, kdo je schopen na městskou policii volat třeba i několikrát denně jenom proto, že má na někoho ze sousedů pifku. Když policisté přijdou na konkrétní oznámení, například že auto s nějakou SPZ špatně parkuje, tak zase nemůžou vyřešit jenom to jedno auto. Musí s odpuštěním ,oflastrovat‘ úplně všechny, což jsou téměř všechna auta, která stojí ve druhých řadách a která stojí částečně na chodníku.“

Vzhledem k tomu, že nedostatek parkovacích míst na sídlišti Máj je dlouhodobým problémem, českobudějovická radnice se snaží hledat řešení.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme