Parkování u nádraží v Letovicích komplikuje dopravu. Obec požaduje modernizaci

Letovice chtějí urychlit modernizaci přestupního uzlu integrované dopravy u tamního vlakového nádraží. Okolí stanice denně ucpávají desítky aut. Autobusy mají problémy s otáčením. Situaci by měla vyřešit přestavba uzlu. V plánech Jihomoravského kraje se s ní ale letos nepočítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží v Letovicích | Foto: Michal Záboj

Vlakové nádraží v Letovicích je důležitým uzlem krajské integrované dopravy. Chybí mu ale parkovací místa. Lidé tak auta odstavují v Nádražní ulici, a to způsobuje problémy v dopravě.

„V podstatě nám blokují kompletní dopravu před nádražím, takže i pro řidiče hromadné městské dopravy v podstatě je to velký problém, protože všude je zablokovaná cesta, takže dokáže projet akorát vozidlo jedním směrem,“ popisuje letovický místostarosta Jiří Palbuchta z ČSSD.

Problém by měla vyřešit modernizace přestupního uzlu, kterou už několik let plánuje Jihomoravský kraj. Zatím se ale na přestavbu nenašly peníze.

Auta parkují u nádraží v Letovicích | Foto: Michal Záboj

„Bude-li možnost uskutečnit obdobné stavby i v příštím plánovacím období EU, tedy 2014-20, je Jihomoravský kraj připraven ve spolupráci s městem přestupní uzel projekčně připravit a uskutečnit,“ dodává mluvčí krajského úřadu Jiří Klement.

Přestavba uzlu v Letovicích přijde na asi 40 milionů a počítá se zřízením sedmdesátky parkovacích míst, kruhového objezdu a odstavných ploch pro autobusy.

Michal Záboj, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme