Pašeráci z Kolumbie čekají na rozsudek zlínského soudu

Ve Zlíně se dnes očekává vynesení ortelu nad čtveřicí obžalovaných z pašování kokainu z Kolumbie. Dvě ženy a dva muži se podle obžaloby pokusili dovézt drogu z Bogoty do Zlína zásilkovou službou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kokain

Zásilka byla deklarovaná jako kávový likér, ve skutečnosti ale obsahovala takové množství drogy, ze které by čtveřice získala řádově miliony korun. Podezřelý balíček ale zadrželi už britští celníci, jeho obsah vyměnili a zbytek cesty putoval za asistence policie.

Ve Zlíně si jej převzali tři z obžalovaných. Policie začala odposlouchávat jejich telefonické rozhovory, které jsou pro soud také zásadním usvědčujícím důkazem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Zlíně se očekává vynesení ortelu nad čtveřicí obžalovaných z pašování kokainu z Kolumbie

„Znalkyně nevychází z žádných vědecky ověřitelných metod. Ona si to poslechla a řekla: Toto je paní Weissová. My se chceme zeptat, jak k tomu došla, protože tomu nerozumíme a nerozumí tomu nikdo,“ říká obhájce obžalované čtyřiačtyřicetileté Renáty Weiss Tomáš Soukup. Ten už v průběhu hlavního líčení považoval tento důkaz za nevěrohodný.

Další obhájce Antonín Blažek zase poukazoval na rozpory v obžalobě, když na čtveřici soud nahlíží jako na organizovanou skupinu:

„Není z toho patrno, že by chtěli páchat něco společně a domlouvali se na něčem, protože se navzájem neznali. Pokud jde o mého klienta, obžalovaného Kohutiče, ten se prokazatelně zúčastnil pouze toho, že na požádání kamaráda Mikloviče s ním odjel do Zlína vybrat zásilku. To je jediné, co on v této věci učinil.“

V případě prokázání viny jim hrozí až 15 let vězení.

Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme