Pásový transportér zatím neprorazil kry na říčce Teplá. Kvůli oblevě

V obci Teplička na Karlovarsku pokračoval druhý den boj s vysokými ledovými bariérami. Do akce byl povolán pásový transportér dobrovolných hasičů z Východních Čech. Jeho zásah byl komplikovaný a zatím nepříliš úspěšný. Obyvatelé Tepličky na Karlovarsku s napětím sledují další vývoj počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kry. Teplá. Pásový transportér | Foto: Zdeněk Trnka

Podle řidiče pásového transportéru Ladislava Kapuciána zkomplikovala situaci obleva. Hladina řeky Teplé se zvedla a transportér musel po průzkumné jízdě v korytě řeky zpět na břeh.

„Je tady velký proud a velká hloubka. Proud nás nese dolů po proudu, místo proti proudu. Nemám tak velkou sílu, abychom se dostali proti proudu. Když pojedeme odspoda, tak by to mohlo dobře dopadnout. S tím máme zkušenosti od nás,“ řekl Kapucián.

Těžká technika už od čtvrtka odvezla stovky kilogramů ledových ker a plně naložená byla více než patnáctkrát. Dnes prováděli pracovníci Povodí Ohře nejen probourávání ledu, ale také káceli stromy u břehu, aby se technika mohla k vodě lépe dostat.

Obyvatelé Tepličky teď s napětím sledují další vývoj počasí. Ŕíčka Teplá totiž mírně stoupla. Navíc sem míří další uvolněná tříšť z nedalekého Bečova.

„Samozřejmě vzhledem k počasí, které nás čeká, vůbec nemůžeme tušit, co na nás přijde, nebo nepřijde. Zaplavení sice hrozí, ale doufejme, že se tomu vyhneme. Z Bečova nám hlásili, že se jim tak také utrhly ledy. Ale povodí a hasiči to sledují, tak si myslím, že to až takový velký problém nebude,“ řekla starostka Hana Bartošová.

Andrea Strohmaierová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme