Péče v nemocnicích Pardubického kraje má být zachována i během protestu lékařů

Páteční protesty zřejmě budou v nemocnicích Pardubického kraje jen symbolické, provoz by se zastavit neměl. Pacienti se o protestní akci lékařů dozvědí z upozornění a letáků v ambulancích. Někde by se ale mohly prodloužit čekací doby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice

Nemocnice | Foto: Filip Jandourek

Lékařské odborové kluby jednotlivých nemocnic teď dokončují scénáře protestů, které na 1. března, tedy na Den zdraví lékařů, vyhlásila Česká lékařská komora. Chce tak upozornit na špatné financování českého zdravotnictví.

Podle ní dochází k omezování peněz na léčbu pacientů a k prodlužování čekacích dob.

Lékařům komora doporučila, aby do práce nechodili, pokud to není nezbytně nutné. Své členy pak vyzvala, aby si zítra vzali náhradní volno nebo dovolenou.

Krajský koordinátor lékařských odborů Jaroslav Krsička odhaduje, že do stávky se zapojí asi 10 až 20 procent lékařů.

„Může dojít k prodloužení čekací doby na některá vyšetření některých ambulancí. Lékaři budou v pátek v rámci toho vzdoru podepisovat petici za zachování kvalitního zdravotnictví, kterou pořádá Česká lékařská komora, jejíž snahou je v podstatě zajistit dostatečné množství peněz na léčbu pacientů,“ vysvětlil.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme