Pečeť na tom nebyla, vzpomíná otrávený pacient. Závadný líh prý koupil v kamenné prodejně

Třiasedmdesátiletý Jaroslav se léčí v havířovské nemocnici po otravě metanolem. Chtěl si ochutit čaj doma vyrobeným rumem a málem oslepl. Láhev, ve které se místo lihu skrýval jed, podle svých slov zakoupil v kamenném obchodě v Českém Těšíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

„Prostě jsem koupil špatný líh a udělal jsem si z toho rum a ten rum jsem si dával do čaje a šlo to rychle. V obchodě v Českém Těšíně pro to musel jít, protože to měli někde uskladněné, a donesl to normálně. Pečeť na tom nebyla, ale bylo to uzavřené,“ vzpomíná Jaroslav.

Za údajně neokolkovanou láhev zaplatil 120 korun. Doma už jen přidal rumovou tresť a barvivo. „Ať si lidi fakt dávají bacha,“ varuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Andrea Čánová navštívila v havířovské nemocnici pacienta otráveného metanolem

Otravu metanolem nezaplatil ztrátou zraku a na rozdíl od jiných pacientů tak může sledovat, jak roste jeho pět vnoučat. „Když už tady mluvím, tak bych chtěl poděkovat celému tomu zdravotnímu personálu za to, že mi zachránil život,“ říká rozechvělým hlasem a se slzami v očích.

Pan Jaroslav potvrdil, že ho už v nemocnici navštívili policisté: „Ti policajti to v Těšíně vyšetřují. Už tu byli za mnou, ptali se, ukazovali mně, jestli je to jako ten pán. Tak jsem jim to potvrdil. Tam jsou dva na té fotce, kteří to prodávali. A on mi říkal ještě, že ten jeden už je zavřený a že budou pátrat dál.“

Brusel hrozí, že zakáže dovoz tvrdého alkoholu z Česka. Nové kolkování nestačí

Číst článek

Dialyzační přístroj, na který je pacient napojen při podezření na otravu nebo už po jejím prokázání, teď na interně havířovské nemocnice používají často. Dva pacienti včetně pana Jaroslava už ale budou brzo přeloženi na běžné oddělení.

Prohibice potrvá zřejmě ještě týden, ministři se shodli na nových kolcích i 'rodných listech'

Číst článek

„Pacienti jsou v klinicky stabilizovaném stavu, doufejme, že nebudou mít další následky,“ potvrzuje primář Ján Ürge. Další dva hospitalizovaní ovšem boj se smrtící lihovinou stále nevyhráli.

„Dva pacienti jsou pořád na umělé plicní ventilaci, čili na dýchačích, a jejich stav je opravdu velmi vážný. Vyskytují se poruchy vědomí, u jednoho pacienta je až částečné kóma, takže prognóza je velmi, velmi špatná,“ dodává náměstek ředitele Jaroslav Lux.

Andrea Čánová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme