Pelikán podal kárnou žalobu na předsedu českobudějovického krajského soudu

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) podal kárnou žalobu na předsedu Krajského soudu v Českých Budějovicích Milana Tripese kvůli přidělování insolvenčních kauz. Ve čtvrtek na to upozornil server Seznam.cz, podle nějž Pelikán pro předsedu požaduje půlroční snížení platu. Informaci o podání žaloby ČTK potvrdila mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán | Foto: Noemi Fingerlandová

Seznam.cz napsal, že údajné pochybení se týká přidělení kauz nové soudkyni příkazem práce namísto toho, aby Tripes vše projednal v soudcovské radě. Předseda soudu serveru řekl, že se žalobou nesouhlasí a cítí se být bez viny.

"Ministerstvo spravedlnosti podalo před měsícem návrh na zahájení kárného řízení, který se týká rozdělování věcí na úseku insolvencí u Krajského soudu v Českých Budějovicích. Řízení nyní vede Nejvyšší správní soud," uvedla bez dalších podrobností Schejbalová.

Policie obvinila soudkyni ze zmanipulování insolvenčního řízení. Ve funkci zůstává dál

Číst článek

Kauza Via Chem Group

Na Nejvyšším správním soudu se žalobou zabývá soudce Karel Šimka, který serveru řekl, že ministrovo podání nijak nezmiňuje kauzu Via Chem Group, jež se rovněž týká insolvencí a Krajského soudu v Českých Budějovicích. Podle serveru souvisí žaloba s případem Via Chem "jen velmi okrajově".

V rozsáhlé kauze společnosti Via Chem Group a manipulace s insolvenčními řízeními policie minulý měsíc obvinila ze zneužití pravomoci soudkyni z Tripesova soudu Marii Červinkovou. Ministr spravedlnosti zatím nerozhodl o tom, zda ji v souvislosti s trestním stíháním dočasně zprostí výkonu funkce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme