Peníze z výherních hracích automatů pomůžou v Chlumci postiženým dětem

Chlumec nad Cidlinou zřídil nový zdravotní fond pro nemocné a postižené děti. Má pomoci těm, kterým náklady na léčbu nebo zdravotní pomůcky v plné míře nehradí zdravotní pojišťovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výherní automat

výherní automat | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

Město každoročně vyčlení ze svého rozpočtu 100 tisíc korun. Další částky můžou přidat soukromí dárci. Peníze bude rozdělovat městská rada na základě doporučení pediatrů. Základní vklad bude město poskytovat z poplatků za výherní hrací automaty.

„Naházet peníze do výherních hracích automatů je špatně, ale když už je tam někdo nahází, tak mi je zase radši vrátíme tam, kde budou nejvíce potřeba, čili i do dětského zdravotního fondu. Můžeme pravděpodobně uspokojit okolo deseti nejtěžších případů a já doufám, že tady vznikne taková tradice,“ říká chlumecký starosta Miroslav Uchytil z KDU-ČSL.

O příspěvek zažádá třeba Marcela Zahálková. Má syna postiženého svalovou dystrofií, pro kterého potřebuje vozík. Zřízení zdravotního fondu považuje za výborný nápad.

„Tyto děti to opravdu potřebují, protože náš stát na ně trošku pozapomíná a většina rodin je sociálně slabších a spoustu kompenzačních pomůcek si nemůže dovolit.“

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme