Petice proti spalovně v Karviné má 5 a půl tisíce podpisů

Téměř pět a půl tisíce lidí odmítá spalovnu v Karviné. Petici dnes její organizátoři odevzdají úředníkům z ministerstva životního prostředí i z kraje. Ve městě budou jednat o tom, jaký může mít stavba vliv na přírodu i život lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znečištěné ovzduší. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Nechceme být smetištěm regionu, vzkazují lidé z Karviné. Bojí se, že spalovna zhorší už tak špatné ovzduší. „Je to v Karviné dost špatné a ještě to být horší. To bychom se asi museli odstěhovat. Na oknech jsou bílé parapety a když to utřete, druhý den to zase bude černé,“ stěžují si místní.

Výhrady má i karvinská radnice. Chce, aby ministerstvo splnilo několik podmínek. Třeba linku na poslední třídění před spálením nebo obchvat města.

„Abychom si také vydobyli určité věci, které by mohly životní prostředí v našem městě dramaticky zlepšit,“ podotkl primátor Tomáš Hanzel.

Spalovnu za pět miliard korun v areálu bývalého dolu Barbora plánuje Moravskoslezský kraj společně s dalšími městy v regionu. S přípravami spěchá kvůli dotacím z evropských fondů. Pro všechny zájemce pravděpodobně nebude dost peněz.

Silvie Mikulcová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme