Petice za referendum o zákazu hazardu v Olomouci obsahovala chyby

Petice za referendum o zákazu heren v Olomouci obsahuje podle radnice chyby, počet podpisů je nedostatečný. Magistrát provedl kontrolu podpisových listů a k zákonem vyžadovanému množství podpisů chybí 325 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Referendum o hazardu | Foto: Český rozhlas

Podle zmocněnce iniciativy Olomouc bez hazardu Michala Krejčího nedostatky odstraní obratem. Doplní podpisové archy i s určitou rezervou a odevzdají je na magistrátu. Stihnout by se měl i společný termín referenda s komunálními volbami.

„Již včera jsme měli nashromážděných kolem 300 podpisů a dnes doplníme ten potřebný zbytek i s nějakou rezervou. Takže počítáme s tím, že odevzdáme zhruba 400 podpisů na magistrát a bude zase na nich, aby ty podpisy zkontrolovali a ověřili,“ řekl Michal Krejčí.

Návrh na místní referendum o zákazu hazardu v Olomouci by mohla rada města projednat příští týden, poté se jím bude zabývat zastupitelstvo. Pokud by konání plebiscitu schválilo, bylo by to vůbec první místní celoplošné referendum v Olomouci.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme