Petici proti třebíčské ubytovně pro sociálně nepřizpůsobivé podepsalo 3300 lidí

Asi nejsledovanější částí Třebíče je v těchto dnech budova bývalého Telecomu na Míčově ulici. Obyvatelé města mají strach, že v ní vzniká ubytovna pro nepřizpůsobivé občany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radnice Třebíč | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

„V dané záležitosti vydal územní plán negativní stanovisko, takže stavební úřad nemůže změnu v užívání v současné době povolit,“ uklidňuje obyvatele Třebíče vedoucí stavebního úřadu Vladimír Obršlík.

Vše je podle něj zatím pod kontrolou. I to je však relativní a může se to velmi rychle změnit.

„Z hlediska územního plánu tam určitý rozpor je. Je otázka, jestli to třeba případné odvolání nebo nějaké další kroky potvrdí, nebo ne,“ připouští starosta města Pavel Heřman.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stavbu ubytovny na Míčově ulici v Třebíči se zajímal redaktor Michal Malý

A tak obavy z ubytovny pro sociálně nepřizpůsobivé zůstávají mezi lidmi dál. Důkazem je petice s 3300 podpisy, kterou předali radě města.

„Možná že se lidé cítí bezpečni, ale kdybychom tam měli toto bydlení, tak si myslím, že by město tyto priority naprosto ztratilo,“ říká Stanislav Prokop, který bydlí na dohled od budoucí ubytovny. „Nechci mluvit o ztrátě hodnot nemovitostí v širokém okolí,“ dodává.

Okolní obyvatelé prý dokonce zpozorovali, že v budově bývalého Telecomu už probíhá čilý stavební ruch, a to i bez povolení. Vedoucí stavebního úřadu Vladimír Obršlík to však vyvrací.

„Měli jsme informace, že se v té budově už něco děje, nějaké stavební úpravy. Zjišťovali jsme, jak se věci mají, a pouze tam došlo k výmalbě služebního bytu,“ tvrdí.

Společnost Immotel, která budovu na Míčově ulici v Třebíči vlastní a pronajímá, se k celé záležitosti odmítá vyjádřit.


Zvětšit mapu

Michal Malý, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme