Písečtí navrhli další lokality pro nový plavecký bazén

Obyvatelé Písku měli další možnost ovlivnit lokalitu pro nový plavecký bazén. Na veřejnou výzvu, která byla včera uzavřena, zareagovalo celkem čtyřiadvacet respondentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

město Písek | Foto: Pavel Kudrna | Zdroj: Český rozhlas

„Na prvních třech místech byla Žižkova kasárna, potom to byla plocha pod lesnickou školou, ta se umístila jako druhá, pak tam byla lokalita výstaviště – mlatová plocha vedle letního kina, dále zahrada městských služeb a nákupní centrum bývalého obchodního domu Billa,“ upřesnil mluvčí písecké radnice Roman Ondřich.

„Jeden, poměrně neotřelý nápad, byla revitalizace rybníku Šarlák na rekreační rybník, kde by se využilo ekologické kořenové čističky. Respondent má představu, že by zde měla vzniknout i budova – vnitřní bazén s vodními atrakcemi,“ dodal Ondřich.

Město začne na základě těchto výsledků pracovat na zadání studie, která jednotlivé lokality prověří a posoudí z několika hledisek. Vyčíslí také náklady na přípravu výstavby bazénu.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme