Placení parkovného pomocí SMS zpráv se v Pardubicích jen tak nedočkají

Placení parkovného do automatu chtěly v Pardubicích vyřešit platbami prostřednictvím SMS zpráv. Nápad ale nabírá zpoždění a možná se ho řidiči nedočkají vůbec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parkování v Praze. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Automat na mince nepotřebují řidiči v Hradci Králové nebo Jihlavě. Pardubice měly sousední krajská města následovat.

„Určitě bych tuto možnost využil. Nemusím při sobě nosit drobné, telefon mám u sebe pořád, takže se mi to zdá jako dobrá varianta,“ říká jeden z řidičů.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORž Pardubice-parkování SMS v nedohlednu.mp3

Magistrát ale výběrové řízení na poskytovatele služby zrušil. Nabídky byly předražené, navíc panuje chaos ve výběru technologie.

„Já jsem chtěl, aby součástí výběrového řízení byl i systém pro kontrolu parkovného a informační systém pro městskou policii právě proto, aby si policie nemusela pořizovat jiné zařízení. Strážník dnes píše do svého mobilního telefonu číslo vozidla, které kontroluje a zjišťuje, zda nemá v minulosti nějaké nezaplacené pokuty nebo nedoplatky. Tak tady by jako zpětnou informaci dostal do mobilu zprávu, že řidič zaplatil,“ říká ředitel městské policie v Pardubicích Petr Kvaš.

Podle náměstka primátorky Martina Bílka sáhne po mobilu malé procento lidí:

„Jednotlivá města naší velikosti, například České Budějovice, od toho úplně upustily, protože se jim to neosvědčilo. Placení formou SMS zpráv je v Hradci Králové mizivý.

Hádanku mají pomoci rozlousknout studenti fakulty pardubické univerzity.

„To jsou studenti, kterým je 22 až 23 let. Jsou to mladí lidé, kteří tím budou žít za 3 až 10 let. Chceme, aby nám pomohli ukázat směr, kudy se ubírat,“ dodává Bílek.

Michaela Vydrová, Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme