Platit parkovné pomocí SMS zpráv mohou lidé už i v Třebíči

Místo drobných zaplatíte v Třebíči za parkovné SMS zprávou. Stačí ji zaslat s kódem parkoviště a registrační značkou auta na telefonní číslo, které je na parkovacím automatu. Řidiči už nemusejí hledat po kapsách drobné. Navíc ti, který se zdrží například na úřadě, si parkování prodlouží z pohodlí kanceláře, aniž by se museli k autu vracet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Placení parkovného pomocí SMS v Třebíči. Parkovací automat | Foto: Michal Malý

„Očekáváme zvýšení příjmů města z výnosů parkovného, které budou zpětně zase vráceny třeba ve vybudování nových parkovacích míst nebo v rámci oprav míst stávajících,“ říká vedoucí odboru dopravy Aleš Kratina a domnívá se, že ubude lidí, kteří parkují načerno.

Pokud se zdržíte například na nákupech, parkování si můžete pohodlně prodloužit na dálku z nákupního centra. Nasazení botičky od policistů samozřejmě nehrozí, říká specialista na SMS parkování Vít Václavík.

„Strážníci mají k dispozici systém, který pomocí webu zkontroluje buď přímo přes zařízení v mobilním telefonu nebo počítači to vlastní zaparkované vozidlo. Podle SPZ nebo podle celé zóny zjistí, jestli vozidlo má parkovací lístek, nebo nemá,“ vysvětluje Václavík.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Třebíči mohou řidiči zaplatit parkování už i pomocí SMS

Za komfort placení parkování SMS zprávou si ale řidiči připlatí. Ke každé sazbě podle ceníku jde o 3 koruny. Starší řidiči Jaroslav a Marie ale z nové služby nadšení nejsou.

„Já to nevyužívám, mobil sice mám, ale tak dobře s ním neumím, takže to platím na automatu. Každý na to má svůj názor, ale my bychom radši, kdyby to zůstalo tak, jak to bylo. Ale mladým to třeba nevadí.“

Placení parkovného formou SMS zpráv už na Vysočině funguje v Havlíčkově Brodě, Žďáře nad Sázavou i v Jihlavě.

V centru Třebíče navíc vznikne zbrusu nové velké parkoviště. Promění se v něj část autobusového nádraží, kde jsou nevyužívaná nástupiště E. Půjde o více než šest desítek nových parkovacích stání, která výrazně pomohou automobily přeplněnému centru. Obávat se ale nemusejí ani cestující autobusem.

„Dojde k určité redukci autobusových zastávek, nicméně počet linek, které v dnešní době odjíždí, úplně nekoresponduje se současnou situací, respektive se situací, která byla v minulosti, takže zastávek je potřeba méně,“ ujišťuje vedoucí odboru dopravy Aleš Kratina.

Michal Malý, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme