Plavecký areál Šutka, na který čekali Pražané 25 let, jede v ostrém provozu

Akvapark Šutka se ve čtvrtek naplno otevřel veřejnosti. Milovníkům vody a vodních sportů je uvnitř k dispozici padesátimetrový bazén, tobogány, vířivky, sauna a v brzké době také restaurace. Ve zkušebním provozu bazén přilákal přes dvacet tisíc lidí. A není divu. Na plavecký areál v severní části města čekali dlouhých 25 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uvnitř areálu je plavecký bazén, vířivky, tobogány i dětské bazénky

Uvnitř areálu je plavecký bazén, vířivky, tobogány i dětské bazénky | Foto: Anna Königsmarková | Zdroj: Český rozhlas

Plavecký areál pod Čimickým hájem se začal stavět už v roce 1987. Výstavbu ale v průběhu let zpomalila restituce, poté nedostatek financí či pokusy o prodej. Stavba chátrala a brzy bylo jasné, že moderní akvapark bude stát město velké peníze.

Radní pro oblast majetku Aleksandra Udženija z ODS je ale s výsledným rozhodnutím spokojená:

Přehrát

00:00 / 00:00

Na oficiálním zahájení ostrého provozu aquaparku Šutka natáčela Anna Königsmarková

„Já si myslím, že ve finále to bylo politické rozhodnutí správné, byť jsem k tomu přišla už ve fázi, kdy to bylo rozestavěné. Bylo mnoho kritiků a odpůrců, že se to má zastavit, že hlavní město to nebude moci dofinancovat. Nicméně celá rada se shodla na tom, že je zapotřebí to udělat a myslím si, že naše politické rozhodnutí bylo naprosto správné.“

Dostavba Šutky stála 748 milionů. Magistrát bude provoz bazénu v následujících třech letech dotovat. Provozovatelem je akciová společnost města Trade Centre Praha.

Součástí slavnostního otevření Aquaparku Šutka byl plavecký závod | Foto: Anna Königsmarková

„První rok bude zkušební, druhý rok potvrzení a teprve třetí rok budeme moct dát reálná čísla na stůl, co to bude stát. V tuto chvíli předpokládáme, že nějaká dotace z hlavního města Prahy určitě bude, protože po zkušenostech z jiných takových bazénů jsou všechny dotovány. Ale budeme se snažit, aby ta dotace byla co nejmenší,“ pokračuje Udženija.

První týdny zkušebního provozu ukázaly opravdu velký zájem Pražanů. Provozovatelé na začátku předpokládali 500 návštěvníků denně. Minulou neděli si přitom přišlo zaplavat přes dva tisíce lidí. Přetlak způsobil i pár problémů.

„Kupříkladu byl problém s čipy pro permanentky, protože jich bylo málo. My jsme nepředpokládali takovouhle návštěvnost. Byly do toho vánoční svátky, takže výroba se trochu zpomalila, ale teď už to bude napraveno. Kdokoli má jakékoli připomínky, prosím, piště nám. My to potřebujeme vědět, abychom to zdokonalovali,“ dodává Udženija.

V dohledné době v areálu přibude ještě restaurace, tělocvična a bowling.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme