Plot kolem obory u Nasavrk zmizel, zákaz vstupu platí dál

Z části Slavické obory mizí plot, červená pro turisty ale platí dál. Lesníci se rozhodli uvolnit přístup do lokality kolem Nasavrk, která sloužila především k chovu mufloní zvěře. Její stav ale postupně poklesl a důsledná izolace není nutná. Na území obory je povolený vstup jen čtyři měsíce v roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turistické značení | Foto: Milan Baják

Zrušení mufloní části ale automaticky volné ruce pro turisty neznamená. Území se totiž kryje s přírodní rezervací Strádovské peklo, kde se mohou lidé pohybovat jen po značených cestách. A takové vlastně neexistují, popisuje paradoxní situaci vedoucí Správy CHKO Železné hory Vlastimil Peřina.

„Žádná turisticky značená trasa tam není. Předpokládáme, že tomu tak do budoucna bude, že se na nás například Klub českých turistů obrátí se záměrem vyznačit hlavní páteřní trasu turistickými značkami podél řeky Chrudimky až na zříceninu hradu Strádov. A dál potom směrem k osadě Libáň,“ doplňuje Peřina.

To by pro Správu CHKO Železné hory byla akceptovatelná varianta. „Chápeme, že lidé se chtějí podívat na zříceninu hradu Strádova, a nebudeme v tom nijak bránit,“ dodává Peřina.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme