Plzeň čekají největší změny MHD za posledních 20 let

Plzeňany čekají ode dneška největší změny v dopravě za 20 let. Aby nebyli cestující zaskočeni prvního září, tedy první školní den, spouští Plzeňské městské dopravní podniky nový systém právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Šumavě jezdí ekologický autobus | Foto: tisková zpráva

Změny se týkají všech prostředků, tedy autobusů, trolejbusů a tramvají a také samotné organizace hromadné dopravy. Jde už o druhou fázi optimalizace městské hromadné dopravy v Plzni.

Příležitost vyjádřit se ke změnám dostali tentokrát i sami cestující a některé z připomínek byly následně zapracovány do nových jízdních řádů. Jednalo se většinou o drobné úpravy odjezdů a návaznosti jednotlivých linek MHD

Výraznou novinkou je zavedení trolejbusové trati do průmyslové zóny Borská pole, kde má sídlo i Západočeská univerzita, dále úprava nočního provozu autobusů a možnost koupit si jízdenku prostřednictvím SMS zprávy. Cena jízdenky je 15 korun a platí 35 minut.

Jednou ze změn bude také zavedení takzvané taktové dopravy.

„Takt znamená, že v pravidelných intervalech, nebo v intervalech, které jsou nastavené pro různé linky, dochází k setkávání těchto linek na uzlových bodech ve městě. Na těchto bodech budou například u tramvají sedm a půl minutové intervaly, kde lidé budou mít zajištěnu možnost přestupu na všechny linky,“ vysvětluje dopravně provozní ředitel Plzeňských městských dopravních podniků Václav Zikmund.

Ladislav Válek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme