Plzeň má nový multimediální prostor Art e Facta

V Plzni se dnes slavnostně otevírá centrum Art e Facta. Jde o nový multimediální prostor, jehož součástí je galerie, ateliér a vzdělávací centrum. Vznikl na Mikulášském náměstí číslo 19 a provoz v něm bude zahájen v 17 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografování | Foto: Fotobanka stock.xchng, Gary Scott

Nové centrum audiovizuální tvorby galerie Art e Facta nabízí prostor fotografům, filmařům, umělcům, politikům a vůbec všem, kdo touží po kvalitním vzdělání v oboru multimédií. Láká moderním zázemím, profesionálními lektory, kurzy a semináři.

Podle autorky projektu Heleny Jarolímkové je to místo každého Plzeňana, který má touhu svobodně tvořit.

„Cílem je Plzni nabídnout nové vzdělávací centrum, které bude vychovávat a rekvalifikovat zájemce o fotografii, film a další směry spojené s audiovizuální tvorbou. Art e Facta si hodnoty zakládá na svobodě tvorby s důrazem na moderní design a nejvyspělejší počítačovou technologii. Jedná se o místo pro každého kreativce, který má touhu svobodně tvořit,“ vysvětluje autorka.

Profesionálně vybavené společenské a studiové prostory jsou také k dispozici pro všechny zájemce o stabilní pracovní zázemí pro svoji činnost.

„Neplatíte nájem, ale na každý měsíc si předplatíte členský tarif a získáte tak, kromě dalších výhod, počet hodin, které můžete strávit v prostoru. Členové pracují "každý na svém", ale přitom nemusí pracovat sami. V prostorách Galerie je také možné setkávat se svými návštěvami, uspořádat větší schůzky nebo vlastní prezentace a workshopy,“ říká Jarolímková.

Součástí slavnostního otevření bude vernisáž obrazů herečky a malířky Jany Krausové a zpěvačky a malířky Vladivojny La Chia. Vystoupí také kytarové a houslové duo Alžběty a Kryštofa Kohoutových.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme