Plzeň zveřejní zprávu k přípravám na Evropské hlavní město kultury 2015

Plzeň zveřejní aktuální stav projektu Evropské hlavní město kultury 2015. Magistrát odtajní závěry takzvané evaluační zprávy, která hodnotí, jak se Plzeň na prestižní titul připravuje. Zprávu vypracoval Oliver Scheytt, manažer Evropského hlavního města kultury 2010 v Essenu, spolu s dalšími zahraničními experty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát města Plzně | Foto: Tomáš Adamec

Na základě výsledků této zprávy už rezignovala předsedkyně správní rady společnosti Plzeň 2015 Marcela Krejsová. Na její místo má nastoupit primátor Martin Baxa.

„Evaluační zpráva zhodnotila stav a samozřejmě zkonstatovala, že projekt doprovázejí určité problémy. Já jsem s tou zprávou velmi spokojen, je to vlastně kuchařka, podle které se můžeme dál řídit. Věřím, že když se ty kroky budou důsledně naplňovat, tak se projekt úspěšně podaří,“ komentuje zprávu Baxa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak Plzeň připravuje projekt Evropské hlavní město kultury 2015, zjišťoval redaktor Lukáš Milota

Podle něj se magistrát při výběru nového ředitele společnosti Plzeň 2015 bude řídit požadavky, které vyplývají z evaluační zprávy. Není ale možné, aby vše zvládal jeden člověk.

„Bude tam muset být víc lidí, lépe fungující tým,“ míní Baxa.

Schůzky s novináři, kde město zveřejní výsledky zprávy, se zúčastní kromě primátora i spoluautor Oliver Scheytt a dočasný ředitel společnosti Plzeň 2015 Erich Beneš.

Na přípravu projektu má Plzeň necelé dva roky. Pokud uspěje, může tím změnit svou budoucnost. V opačném případě si koleduje o ostudu evropského formátu, která by jen potvrdila fakt, že země bývalého východního bloku do podobných prestižních projektů zatím nedozrály.

Lukáš Milota, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme