Plzeňané budou mít možnost nakoupit elektřinu a plyn v aukci

Až třicet procent nákladů by mohli ušetřit lidé ve třetím plzeňském obvodě na elektřině a plynu. Úřad ve spolupráci se specializovanou firmou totiž připravuje elektronickou aukci, která by měla cenu elektřiny a plynu pro koncového zákazníka výrazně snížit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stožáry vysokého napění | Foto: ČEZ

Jde o to, že domácnosti se sdruží a společně draží co nejlevnějšího dodavatele. Aukci provede odborná firma, garantem bude úřad třetího plzeňského obvodu.

„Je to společnost, kterou jsme si prověřili. A podle zkušeností z aukcí, které už udělali, je jasné, že to nejsou žádní spekulanti. Já doufám, že se přihlásí co nejvíc lidí a že co nejvíc lidí využije zabezpečení co nejnižší ceny pro energii, kterou odebírají,“ říká místostarosta městské části Radislav Neubauer.

Aukce se mohou zúčastnit všichni nájemci a vlastníci nemovitostí z třetího plzeňského obvodu, kteří odebírají elektrickou energii a zemní plyn.

Veškeré informace lze získat od 26. srpna každé pondělí a úterý v budově úřadu v sadech Pětatřicátníků 1, kde se také můžete do aukce přihlásit.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme