Plzeňská nemocnice přijala asi 20 lidí s průjmem. Nákazu mají možná z jídelny

Kvůli průjmu skončilo od pátku už zhruba dvacet lidí v Plzeňské nemocnici. Další lidé s průjmy, horečkami, zvracením a křečemi navštěvují ambulance. Nákaza možná pochází z veřejné jídelny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Špagety

Špagety | Foto: Petr Jindra

Plzeňská nemocnice nyní ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí hledá zdroj nákazy.

Jako o možné příčině zdarvotních problémů se spekuluje o špagetách carbonara s parmezánem, které se dostaly do několika jídelen.

Nemocnice připustila, že je možné, že nákaza pochází z jídla, důkaz však zatím nemá. „Bližší informace budeme mít až po 24 hodinách, tedy zítra,“ citovala ČTK náměstkyni plzeňské fakultní nemocnice Andreu Mašínovou.

Podle náměstkyně jsou nakažení lidé různého věku, většinou z Plzně. „Takže je pravděpodobné, že jde o stejný zdroj,“ dodala Mašínová.

Ti, kteří po jídle zvraceli nebo dostali vysoké teploty, by měli podle hygieniků co nejdřív vyhledat lékaře.

„Ti, kteří měli respektive mají lehčí průběh onemocnění, by se měli v pondělí telefonicky přihlásit na místních odděleních epidemiologie krajské hygienické stanice,“ uvedl Petr Pazdiora, vedoucí odboru protiepidemického Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme