Plzeňská Techmania zve děti a dospělé na Deskohraní

Plzeňská Techmania připravila na tento víkend speciální program - Deskohraní. Děti i dospělí si zde mohou zahrát více než pět desítek originálních deskových her, mezi nimi je i několik unikátních prototypů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deskové hry v Techmanii na akci Noc vědců. Ilustrační foto | Foto: Techmania Science Center

Smyslem Deskohraní je upozornit na nutnost logického, strategického a taktického myšlení. A jak dodává mluvčí Techmanie Tomáš Moravec, akce je určená jak milovníkům deskových her, tak i těm,

„Mezi více než pěti desítkami deskových her zaměřených na logiku, strategii, paměť či kombinační schopnosti budou i originální kousky, s nimiž se veřejnost běžně nesetkává,“ láká Tomáš Moravec a pokračuje:

„Každému, kdo bude chtít nějakou deskovou hru vyzkoušet, poradíme, která z nich nejlépe odpovídá požadavkům v závislosti na tom, kolik času chce hraní věnovat a za má náladu spíše taktizovat, přemýšlet nebo se prostě jenom bavit.“

Boj proti sobě i nutnost spolupráce

Jen během soboty přilákala akce plzeňské Techmaie na stovku hravých zájemců různého věku.

Organizátoři se snažili návštěvníkům nabídnout co nejširší nabídku deskových her. Většinou jsou to ale hry méně známé, některé se už ani neprodávají. Jsou tu například hry zaměřené na logiku, strategii, paměť nebo kombinační schopnosti, dále hry pro děti jako Mám tě, Cink, Hej, to je moje ryba, rodinné hry - Keltis, Uluru nebo party hry například Pictomania.

Podle organizátorů je zájem o hry vyrovnaný, zajímavější je to, jak si lidé hry vybírají. Rozhodně totiž převládá výběr podle obalu: nakolik je krabice hry lákavá a poutavá.

Český reprezentant Jan Šimara (vpravo) vyhrál mistrovství Evropy v deskové hře Go | Foto: ČTK

K vidění jsou tu i některé originální kusy. Například nový prototyp právě vyvíjené deskové hry nazvané Lesní požár, kdy hráči nesoutěží proti sobě, ale musejí spolupracovat tak, aby ochránili les a okolní obce od požáru.

Autorem této hry je učitel matematiky z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Zajímavá je také hra Jak nedostat infarkt, kde si hráči musejí hlídat zdraví a sledují cholesterol, krevní tlak, obezitu, depresi, nebo cukrovku. Dosáhne-li hráč v jedné z oblastí bodu deset, vypadává ze hry a čeká ho pohřeb.

Deskohraní je v Techmanii otevřené široké veřejnosti v sobotu i v neděli od 9 do 17 hodin.

Monika Červená, Petra Kosová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme