Plzeňsko hlásí zvýšené hladiny řek, Teplička je v pohotovosti

Stoupají hladiny řek, a to především na Plzeňsku. Na dvou místech už byl dosažen druhý stupeň povodňové aktivity a meteorologové nevylučují další nárůst. Zvýšená hladina pomohla na Teplé odplavit kry, místní se však obávají vylití vody do města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozvodněná Úhlava v Dolní Lhotě | Foto: Jiří Anderle Anderle

„Momentálně byl dosažen první stupeň povodňové aktivity na Úhlavě ve Štěnovicích a na Radbuze ve Staňkově. Právě na Radbuze bude možná výsledně dosažen až třetí stupeň,“ říká Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu.

První stupeň povodňové aktivity platí na Berounce na Bílé hoře, na Řásnici ve Frýdlantě a také na Úhlavě v Tajanově a na Radbuze ve Lhotě.

Teplička: Kry odplouvají, hladina však stále stoupá

Obci Teplička na Karlovarsku vyšší hladina pomohla od nahromaděných ledových ker na říčce Teplá. Hasiči však zůstávají v pohotovosti, platí zde druhý stupeň povodňové aktivity. Podle starostky Hany Bartošové je ale zatím situace stabilizovaná.

„Díky počasí stoupla hladina a ledové kry se odplavují. Bohužel jsme zjistili, že během dvou hodin se hladina ještě zvýšila. Doufáme, že nám to bude pomáhat a že nevystoupí tak, aby nám nastaly nové obtíže. Magistrát města nám poskytl písek, pytle a násypky a hasiči by byli připraveni okamžitě pytlovat a zasáhnout.

Nebezpečí povodňové pohotovosti platí nejen pro Plzeňský a Karlovarský, ale i pro Liberecký a Ústecký kraj.

Tereza Bartůňková, Lucie Maňourová, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme