Plzeňskou kartu lze nově dobíjet v bankomatech České spořitelny

Téměř čtvrt milionu lidí vlastní průkaz na veřejnou dopravu, takzvanou Plzeňskou kartu. Po rozšíření integrovaného dopravního systému do celého Plzeňského kraje, ke kterému došlo v loňském roce, neměli všichni držitelé karty možnost si ji pohodlně nabít. To teď zlepší nová služba, která umožní dobíjení Plzeňské karty v bankomatech České spořitelny. Stejně tak bude možné dobíjet i elektronickou peněženku. S tou mohou majitelé zaplatit kulturní akce, parkovné nebo obědy ve školních jídelnách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bankomat | Foto: Tomáš Adamec

Dobíjení zatím funguje v sedmi bankomatech v Plzni, do konce března službu nabídnou všechny bankomaty v celém Plzeňském kraji.

„Tou změnou a přechodem na systém bankomatů České spořitelny nabídneme našim cestujícím oproti stávajícím 26 samoobslužným zónám celkem 81 bankomatů, a učiníme tak naše služby výrazně dostupnější než dosud. Vezmeme-li v úvahu, že se najednou ocitneme i ve městech, jako je Sušice, Železná Ruda, Klatovy, Domažlice, Tachov a další, tak jednoznačně můžeme mluvit o lepší dostupnosti,“ říká generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků Michal Kraus.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém způsobu dobíjení Plzeňské karty natáčela Monika Zettlová

Dobití Plzeňské karty nebo peněženky v bankomatu je bezplatnou službou, potvrzuje manažer bankomatové sítě České spořitelny Jiří Vajgl:

„Veškeré služby týkající se Plzeňské karty, tedy dobití kuponu, peněženky, zůstatek na Plzeňské kartě, jsou pro klienty zdarma. A to nejen pro klienty České spořitelny, ale i pro ostatní držitele platebních karet. Služba je víceméně stejného charakteru, jako dobití mobilního telefonu. Z hlediska složitosti jsme se snažili, aby to bylo pro klienta pokud možno co nejjednodušší.“

Jak dobít Plzeňskou kartu v bankomatu České spořitelny předvedl projektový manažer Plzeňských dopravních podniků Radomír Kozler:

„Vložíme platební kartu, následně si vybereme jazyk, kterým chceme komunikovat, zadáme PIN. V tom okamžiku si vybereme z nabídky funkcí dobíjení, zvolíme Plzeňskou kartu, a v menu máme na výběr dobití peněženky nebo dobití časového kuponu. Pokud si vybereme dobití peněženky, přiložíme svoji Plzeňskou kartu na místo označené nálepkou, v tom okamžiku se nám zobrazí, co máme v peněžence nahráno a zobrazí se i maximální částka dobití, která je možná. Zadáme požadovanou částku, potvrdíme a znovu přiložíme kartu na označené místo. S tím můžeme transakci ukončit.“

Rušení samoobslužných zón

Nový způsob dobíjení Plzeňské karty v bankomatech České spořitelny je pro dopravní podnik ekonomicky výhodnější, než kdyby rozšiřoval současný systém 26 samoobslužných zón, zóny se proto budou postupně rušit, jak potvrzuje ředitel plzeňských městských dopravních podniků Michal Kraus:

„Předpokládáme, že první čtyři budou odpojeny do konce dubna. Následovat bude dalších asi sedm do konce června. A poslední ze zón by pak měly svoji činnost ukončit ke konci letošního roku.“

Projekt dobíjení v bankomatech financovaly deseti miliony korun Plzeňský kraj a Plzeňské městské dopravní podniky. Ročně bude stát na provozu jeden milion korun.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme