Plzeňský kraj má aktivní voliče. K urnám jich přišla polovina

Nejaktivněji se v probíhajících komunálních a senátních volbách zatím jeví voliči v Plzeňském kraji, kde jich k volebním urnám přišla asi polovina.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby ve fotbalových kabinách v Jablonné na Benešovsku

Volby ve fotbalových kabinách v Jablonné na Benešovsku | Foto: Marta Vacková

Městská část Vinice, která je součástí nejlidnatějšího prvního plzeňského obvodu a tím vlastně i nejlidnatějšího obvodu v kraji, je volební účast na zhruba 24 procentech. Celý obvod s 42 tisíci lidmi pak hlásí asi 29 procent.

Přehrát

00:00 / 00:00

O volbách v Plzeňském kraji mluvila v Odpoledním Radiožurnálu Jana Kosová.mp3

Jsou ale i místa, kde se očekává účast stoprocentní, například v jedné z nejmenších obcí v republice, v Čilé na Rokycansku, kde je 19 oprávněných voličů. Jinak všechno probíhá bez problémů, nejsou nahlášeny žádné incidenty a s hlasovacím systémem, s křížkováním většinou také lidé nebojují. Poradit potřeboval například na 55. volebním okrsku v Plzni zatím pouze jediný člověk.

Netradičním volebním místem v Plzeňském kraji je Zastávka, což je místní část Přeštic na Plzeňsku, a tam vznikla volební místnost v čekárně vlakové zastávky, což je vzhledem k názvu stylové.

Na druhou stranu členové volební komise tam nemají zrovna na růžích ustláno, protože tam nejsou k dispozici ani splachovací toalety. A netradiční situace nastala také v Kunějovicích na Plzeňsku, kde si lidé zastupitelstvo volí letos už potřetí. První jarní volby se tam kvůli úmrtí starosty musely opakovat pro chybu na volebních lístcích.

Jana Kosová, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme