Plzeňský pivovar zaměstnává nejvíce brigádníků v regionu

Plzeňský pivovar v současné době zaměstnává více než 450 brigádníků. Meziročně se jejich počet téměř zdvojnásobil. Důvodem je nárůst počtu turistů, rozšíření jazykových mutací prohlídek anebo označování sudů kvůli změně záloh. Vykrývají také výrobní špičky a dovolené. Za rok projde pivovarem 550 pracovníků na krátkodobější úvazek nebo na dohodu o provedení práce. Pivovar tak v Plzeňském kraji zřejmě nabízí brigádníkům nejvíce pozic. Pokračuje mluvčí plzeňského pivovaru Jiří Mareček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stáčírna Plzeňského prazdroje | Foto: Tomáš Adamec

Někteří brigádníci pracují ve firmě celý rok, například průvodci na návštěvnických trasách. Další stovku tvoří ti, kteří pomáhají v provozu hlavně v pivovarské sezoně. První nastupují už v dubnu, kdy se začíná vařit pivo na léto.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeňský pivovar zaměstnává nejvíce brigádníků v regionu

Významná část brigádníků na dohodu pracuje celoročně v návštěvnických centrech v pivovarech v Plzni, Velkých Popovicích, Radegastu, dále v Pivovarském muzeu a v historickém podzemí v Plzni. Pivovar nabízí prohlídky v deseti jazycích a nejčastěji zaměstnává studenty, hlavně práv, medicíny a ekonomie.

Plzeňský pivovar zaměstnává na hlavní pracovní poměr přibližně 2400 lidí.

Směna ČRo Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme