Plzeňští voliči si mohou volební místnost vyhledat na internetu

V některých městech a obcích si mohou voliči vyhledat svoji volební místnost na internetu. Interaktivní mapu, která to umožní, nabízí například Praha 8. Mapový server, který hledá volební místnosti a navíc vykresluje i volební výsledky v jednotlivých okrscích, funguje už několik let také v Plzni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhledávání volební místnosti na internetu | Foto: Lukáš Milota

K volbám v Plzni se chystá i 26letý Jiří: „Do internetového vyhledávače zadám gis.plzen.eu/volby. Zbývá zadat adresu - Mánesova 10. A už máme výsledek - volební okrsek 128, 2. základní škola Plzeň, Švarcova 20.“

Tento mapový portál a pomůcku k volbám spustila před čtyřmi lety Správa informačních technologií města Plzně.

„Volič může najít, do jakého volebního okrsku patří a konkrétní adresu volební místnosti,“ říká vedoucí Stanislav Štangl.

Vyhledávání volební místnosti na internetu | Foto: Lukáš Milota

Po volbách na tom samém místě může najít výsledky, voličskou účast, popřípadě vítězné strany.

„Ty jsou podrobně zobrazeny v takzvaných kartogramech. To znamená, že jednotlivý okrsek je podle volební účasti vybarven," vysvětluje Štangl a dodává:

"Výsledky postupně zapracujeme do mapového projektu v průběhu pondělí, aby se každý volič mohl podívat, jestli jeho okrsek volil pravicové, levicové nebo středové strany."

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme