Plzeňští zastupitelé zasednou poprvé po prázdninách. Řešit budou třeba pěší zóny

Zastupitelstvo města Plzně se dnes sejde k prvnímu poprázdninovému zasedání. Bude se například zabývat situací kolem obřího obchodního centra Corso, jehož stavbu odmítli obyvatelé Plzně v referendu a developer se teď domáhá náhrady za zmařenou investici, nebo návrhem na vytvoření nových pěších zón.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna ze tří kašen na plzeňském náměstí | Foto: Plzeň 2015

Ohledně Corsa se dá opět očekávat bouřlivá debata. Ovšem stejně vypjatá atmosféra může nastat i při projednávání dalších bodů, jako je například rušení heren. Ze současných 300 jich má zůstat asi 120. A právě dnes dojde k závěrečnému střetu odpůrců hazardu a politiků, kteří jsou ochotní některé herny tolerovat. Zastupitelé totiž budou schvalovat vyhlášku o regulaci hazardu.

Na programu je ještě jeden výbušný bod, návrh na zklidnění centra města. Nový plán organizace dopravy v historickém jádru má přilákat nové obyvatele, zklidnit i oživit náměstí a rozšířit nabídku obchodů a služeb. Počítá se v něm s vytvořením sítě pěších zón, ze kterých vznikne pomyslný kříž protínající náměstí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jany Kosové o chystaném zasedání plzeňského zastupitelstva

Návrh předloží zastupitelům náměstek primátora Petr Rund z ODS, a to i přesto, že rada města ho nepodpořila. Pro zvedl ruku jen on a primátor Martin Baxa z ODS. Proti byl například náměstek primátora Martin Zrzavecký z ČSSD.

„Tady bychom měli zavést asi čtyři nebo pět lokalit, kde bude pěší zóna. Jedná se o Dřevěnou ulici, pak celá západní část náměstí, to znamená od Dominikánské ulice včetně až po Prešovskou ulici nedaleko Uralu, pak Riegrova ulice a pak v podstatě pod divadlem, tam kde jsou ty terasy, by měla být také pěší zóna,“ říká Zrzavecký a dodává:

„Já si myslím, že je to moc, prostě moc pěších zón. Pokud se podíváte na situační mapu, tak z Lochotína není možné vyjet na náměstí, což je podle mě špatně.“

Zasedání Zastupitelstva města Plzně začne v 9 hodin.

Jana Kosová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme