Po čtyřech desetiletích otevírá pražská zoo stezku Zakázanka

Dnes se mohou Pražané poprvé po 40 letech projít vyhlídkovou stezkou Zakázanka. Pražská zoo ji ve 14 hodin slavnostně otevře. Návštěvníkům nabídne nové expozice a také soutěž pro rodiny s dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakázanka nabídne mimořádné výhledy i nové expozice | Foto: Zoo Praha, Tomáš Adamec

„Vyhlídková stezka Zakázanka propojuje horní a dolní část zoologické zahrady. Návštěvníci z ní mohou z úplně nové perspektivy obdivovat výběhy horských kopytníků. Na Zákaznace představíme také živočich, kteří původně žili na skále,“ říká mluvčí pražské zoologické zahrady Michal Šťastný.

K vidění budou především ještěrky a různé druhy plazů. „Na Zakázance se také návštěvníci dozvědí obrovské množství zajímavostí o geologických zvláštnostech tohoto území. Jak je známo, z geologického hlediska je areál zoologické zahrady skutečně pozoruhodný,“ upřesňuje Šťastný.

Stezka Zakázanka byla pro veřejnost uzavřená čtyři desetiletí. Před dvěma lety dostala pražská zoo povolení k její revitalizaci. Nová vyhlídka stála zahradu 28 milionu korun. Dotace čerpala z fondů Evropské unie a částečně i pražského magistrátu.

Dnes se návštěvníkům znovu otevírá. Kromě výhledů na celou Prahu čeká zájemce také soutěž v běhu dvojic. „Dvojice, buď dospělé nebo smíšené dvojice dítěte a dospělého budou vyrážet do vrchu z nižšího bodu zahrady do horní zoo. V závislosti na dosaženém času budou vyhlášeni vítězové, kteří bojují o zajímavé ceny,“ dodává mluvčí zoo.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme