Po dražbě farmy čelí herec Polívka návrhu na vyhlášení osobního bankrotu

Herce Bolka Polívku možná čeká vyhlášení osobního bankrotu. K návrhu insolvenční správkyně Polívkovy farmy se teď přidali i největší věřitelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bolek Polívka | Foto: Petr Novák Wikipedia, CC BY-SA 2.5

Návrh na vyhlášení osobního bankrotu známého herce podala insolvenční správkyně Farmy Bolka Polívky, Petra Hanýsková. K návrhu se teď připojila i stavební firma Kaláb, jeden z největších věřitelů farmy.

„My to vnímáme jako celkem logický krok insolvenční správkyně, protože z účetnictví farmy Bolka Polívky vyplývá, že farma vyplácela hodně nadstandardní odměny fyzické osobě Bolka Polívky. Zdá se pravděpodobné, že pan Polívka během roku vytáhl z farmy čtyři miliony korun ještě předtím, než Farma Bolka Polívky jako společnost zkrachovala,“ okomentoval krok ředitel stavební firmy Tomáš Kaláb.

Přehrát

00:00 / 00:00

Insolvenční řízení sleduje redaktorka Soňa Baranová

Bolek Polívka situaci odmítá komentovat. Jeho právník Miroslav Bartoň ale návrh insolvenční správkyně považuje za nesmyslný a zvažuje i podání žádosti na náhradu škody:

„Celý návrh a tvrzení, které tam jsou uvedené, jsou hrubě zkreslující a nepravdivé ohledně skutečné majetkové situace pana Polívky. A o tom, že není schopen splácet své závazky, protože on má všechny svoje závazky, které jsou nesporné buď uhrazeny anebo je hradí ve splátkových kalendářích s věřiteli. Pokud by návrh nebyl úspěšný, tak ten, kdo byl napadnut, se může domáhat náhrady škody. Takže to bychom pak zvažovali.“

Farma prodána za 15 milionů

Farma byla koncem října prodána v dražbě. Nový majitel ji koupil za 15 milionů. Jak s farmou naloží, není známé. Polívkova farma se dostala letos na jaře do dluhů kvůli rozsáhlé rekonstrukci, kterou nebyl herec schopen splácet. Soud areál proto poslal do konkurzu.

Dražby se zúčastnili dva zájemci. Za vyvolávací cenu 15 milionů korun získal kupec areál o rozloze 23 tisíc metrů čtverečních spolu s hotelem, wellness centrem, restaurací a tenisovými kurty, a také ochrannou známku Manéž Bolka Polívky.

Z 15 milionů půjde kromě pokrytí nákladů na insolvenční řízení a odměnu insolvenčnímu správci většina peněz na splacení dluhů zajištěným věřitelům. Zbytek se rozdělí mezi ostatní věřitele.

Soňa Baranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme