Po duelu Baníku a Sparty skončilo na policii dvanáct fotbalových fanoušků

Zhruba pět set policistů v ulicích a dvanáct fanoušků v celách, taková je bilance včerejšího večerního fotbalového zápasu mezi ostravským Baníkem a Spartou Praha. Muži v uniformách museli zasahovat i na samotných Bazalech. Poté co pražští fanoušci napadli pořadatele, několik sparťanů vyvedli v poutech. Krotit museli i baníkovce, kteří na své rivaly dlouho čekali před východem ze stadionu. Do Ostravy dorazili i obávaní polští příznivci slezského klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli duelu Ostravy se Spartou zadržela policie 12 fanoušků | Zdroj: ČTK

Patrně nejvážnější incident týkající se fotbalových fanoušků se odehrál mimo Ostravu. Jak Kužel řekl, sparťanští příznivci způsobili problémy už při cestě v Hranicích na Moravě.

„Čtyřicet osob vystoupilo z vlaku a začalo demolovat zařízení jedné restaurace samotného nádraží a došlo k potyčce,“ uvedl krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Práci měli policisté při zápase i po něm, kdy se střetly oba fanouškovské tábory. „Kdy po sobě házeli předměty, a tak došlo i ke zranění několika osob,“ přiblížil Kužel.

Policisté se také připravovali na polské fanoušky. „Byla velmi úzká součinnost i s polskou stranou. Polští policisté, polské státní orgány nám dávaly informace o příjezdu fanoušků z Polska, kterých tady bylo zhruba 200,“ dodal Kužel.

Jeden Polák byl i mezi dvanácti zadrženými. Policisté však zatím nikoho neobvinili.

Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme