Po kolejích do Horního Slavkova jely první osobní vlaky. Vozit budou turisty

Na nedávno obnovenou trať mezi Bečovem nad Teplou a Horním Slavkovem letos poprvé vyjely osobní vlaky. V sezóně usnadní turistům cestování mezi Karlovarským a Středočeským krajem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na trať mezi Bečovem a Horním Slavkovem se vrátily osobní vlaky | Foto: Zdeněk Trnka

První vlaková souprava spoje, který funguje také jako sezónní železniční spojení Rakovníkem a Horním Slavkovem, dorazila do cílové stanice dnes dopoledne. Jízdu si nenechali ujít hlavně skalní příznivci železnice.

Litovali zejména toho, že trať končí na kraji města. Zbývající část kolej do centra Horního Slavkova na svou obnovu teprve čeká.

Osobní vlaky se vrátily především na regionální trať mezi Bečovem nad Teplou a Horním Slavkovem. Koleje mezi zastávkami Krásný Jez a Horní Slavkov-Kounice byly obnoveny v roce 2013 hlavně kvůli provozu nákladní dopravy.

Třetí rok po kolejích jezdí kromě nákladních ii víkendové osobní vlaky. Letos budou zajištěny až do konce prázdnin. Původně měly jezdit o měsíc déle. Oprava mostu mezi Žluticemi a Štědrou ale sezónní spoje významně omezila.Provoz turistických osobních vlaků bude stát téměř půl milionu korun.

Kromě Českých drah se na financování spojů podílelo město Horní Slavkov a Karlovarský kraj.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme