Po letech stížností zmizí z jihlavského sídliště Březinky taxíky

Po čtyřech letech stížností zmizí lidem od domů na jihlavském sídlišti Březinky taxíky. Obyvatelé si stěžovali, že kvůli opilcům, kteří do nich nastupují, a nastartovaným motorům nemohou spát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky | Foto: Tomáš Adamec

V současné době nemohou na parkovišti v blízkosti areálu s nočními kluby a zároveň mezi bytovými domy stát více než dva taxíky. Přitom podle tamních obyvatel bylo běžné, že měli pod okny třeba i dvanáct aut, která čekala na zákazníky.

Navíc od začátku srpna nebudou moci taxikáři na parkoviště vůbec zajíždět a stát budou moci až u zdravotního střediska za areálem diskoték. Tedy v místech, kde nikdo nebydlí a tak nebudou nikoho rušit. Tohle opatření navrhli městu sami obyvatelé Březinek.

Obyvatelům vadil hluk, který byl s taxikáři spojený. Věčně nastartované motory, zapnutá světla a také pokřikující opilci, kteří do aut nasedali. A navíc se stávalo, že lidé nemohli na parkovišti u svých domů vůbec zaparkovat.

„Oni nám jezdí pod okny. Já jsem to nepočítala, ale těch taxíků je obrovské množství. Mám i fotky, o víkendu o půl osmé ráno tady stojí osm taxíků. A kolikrát se stane, že v deset večer odněkud jedeme, já chci zaparkovat a nemám šanci,“ popsala svou zkušenost paní Helena.

Podobné opatření, tedy to, že taxikáři nesmí kvůli hluku zajíždět k diskotéce, zavedli před časem také v Třebíči. Tam řešili lidé obdobný problém jako v Jihlavě. Taxikáři rušili majitele rodinných domů u diskotéky Znojemka. Vedení města proto řidičům nakázalo, aby své taxíky parkovali o ulici výše.

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme